Anakart Tamiri Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Anakart Tamiri Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Anakart Tamiri

Anakart tamiri, bilgisayarlardaki sistem kartı olarak ifade edilebilir. Başka bir ifadeyle anakart, bilgisayarların beynidir. Anakart, bilgisayarın en önemli parçasıdır. Monitör üzerine veri aktarma, bellek kullanımı gibi pek çok işlemi yerine getirir. Bu nedenle anakart tamiri bozulduğunda mutlaka yapılmalıdır. Bilgisayarın sağlıklı çalışmasında önemli rol oynamaktadır. Bilgisayarın tam performanslı çalışması için gerekli bir parçadır. Bilgisayardaki diğer birleşenlerle iletişim kurar. Verilerin akışının sağlanmasında tam performans sağlamaktadır. sitesine tıklayarak anakart tamiri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Uzman ekip, ilk olarak arızalı olan parçayı detaylı olarak inceler.

Anakart Tamiri İşlemlerinde Profesyonel Hizmet

Anakart tamiri gerektiğini anlamak çok kolaydır. Bilgisayarınız açılmıyorsa anakartla ilgili bir problem olabilir. Bu parça tamir edilerek bilgisayar çalıştırılabilir. Anakart tamiri gerektiği durumlar şöyle sıralanabilir;

  • Ekranın siyahlaşması,
  • Bilgisayarın yavaş çalışmaya başlaması,
  • Mavi ekrana dair hatalar,
  • Monitör üzerinde oluşan donma, çizgi ve titremeler,
  • Bilgisayar çalıştığı halde yine de üzerinde işlem yapılamaması,
  • USB flash takıldıktan sonra onu algılamaması,
  • İşletim sistemine erişememek,

Anakart tamiri mutlaka yapılmalıdır. Cihazın ömrünün uzatılması açısından çok önemlidir. Anakart tamiri için güvenilir kurumsal firmalardan hizmet almanız gerekiyor. Daha sonra onu çeşitli testlere tabii tutar. Test aşamasından sonra onarmaya geçilir. Belirtmiş olduğumuz parça hem hassas hem de karışıktır. Üzerinde yapılacak en küçük yanlış işlem parçanın tamamen kullanılmamasına sebep olur.


Bilgisayarların en önemli parçası, anakarttır. Bu sebeple anakart tamiri işlemi yapacak firmanın profesyonel olması gerekiyor. Bilgisayardan çok iyi anlayan kişilerden yardım talep edilmelidir. Bilgisayarın çalışmasını engelleyen nedenin anakarttan olup olmadığı çok iyi araştırılmalıdır. Bilgisayar parça bakımından çok zengin bir cihazdır. Arıza doğru tespit edilemediği takdirde sağlam parçaya zarar verilebilir. Tüm belirttiğimiz nedenlere bağlı olarak anakart tamiri işlemi kalite ve garanti çerçevesinde yapılmalıdır.