Otel Halısı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Otel Halısı Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Resepsiyon, lobi, koridor, restoran, odalar ve çeşitli amaçlar ile kullanılan diğer alanlarda zemin kaplaması yapılmak için kullanılan başlıca ürün otel halısıdır. Otellerde, duvardan duvara, bütünsel bir şıklık yakalama imkanını sağlayan otel halısı, estetik ve işlevsel anlamda pratik bir kullanım sağlar. Her mekana uygun renk ve desen çeşitleri ile otel halısı modelleri geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Özellikle iş veya gezi için seyahate çıkan kişilerin ilk tercih ettikleri konaklama seçeneği otellerdir. Bu bağlamda otellerde verilen ve oluşturulan tüm hizmetler müşteri memnuniyeti odaklıdır. Gerek estetik gerek görünüm gerek temizlik bu hizmetin kapsamındadır. Konaklayan misafirlerin konforu açısından duvardan duvara otel halısı önemli bir yere sahiptir. Bunun dışında yarattığı estetik bütünlük algısı, otelin iç mimarisini tamamlayan bir parçadır.

Otel Halısının Avantajları Nelerdir?

  • Otel halısı hem estetik hem de işlevsel bir özelliğe sahiptir.
  • Odalarda zemin boş kaldığı zaman ses yankı yapar; duvarda duvara otel halısı ses yalıtımı sağlamaktadır.
  • Tek parça halıya göre daha az maliyetlidir ve uygundur.
  • Otelde konaklayan misafirler için konfor alanı oluşturmaktadır. Misafirler kendi odaları içerisinde çıplak ayakla ya da terlikle dolaşabilirler.
  • Otel içerisinde genel bir estetik renk ve desen bütünlüğü sağlayarak, iç dekorasyonu tamamlayan önemli bir parçadır.

Online Firmalar ile Kaliteli Otel Halısı Modelleri ve Fiyatları

Online firmalar, uzun yılladır kendilerini adım adım geliştiren firmalar olup; günümüzde adını ulusal ve uluslararası pazarlarda duyurmuşturlar. Birçok renk ve desen ile geniş ürün yelpazesine sahip olduğu otel halısı fiyatlarının belirli bir aralığı yoktur. Fiyatları etkileyen unsurların başında kullanılan iplik ve taban kumaşı, otelde uygulanacağı alanın boyutu gelmektedir. Kesin bilgi almak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.