Spare Parts Ne Anlama Gelmektedir?

Spare Parts Ne Anlama Gelmektedir?

Spare parts, diğer adıyla yedek parçalar, iş makinesi sahipleri ve kullanıcıları için vazgeçilmez yardımcı malzemelerden biridir. Yedek parçalar, çalışma kapasitesini artırmak veya hasarlı parçaları değiştirmek için kullanılır. Yedek parçaların ve özel seçeneklerin kalitesinin seçilmesi, en doğru ve en yüksek çalışma gücü sonuçlarına yol açacaktır. Her iş makinesinin kendine ait parçaları ve malzemeleri olmasına rağmen bilinen bazı parçaların kalite seçenekleri tercih edilmelidir. Bu parçalar her makine için vazgeçilmezdir. Doğru kalitede spare parts seçimi iş kapasitesini artıracak ve kısa sürede uzun bir yol sağlayacaktır. Özellikle inşaat ve inşaat sektöründe günlük hayatta en yaygın iş makinesi örnekleri paletli tip ve tekerlekli tip olmak üzere ikiye ayrılır. Sıyırma, sıkma, çekiçleme, eleme, asfalt betonu, kaldırma ve diğer tüm işler için çalışma aletleri çok önemlidir.


Spare Parts Türleri

İş makinelerine ve mekanik bölümlere göre yedek parça çeşitleri değişmektedir. Genel olarak her bir makinenin yedek parçaları:

-Pompa ve pompa ekipmanları

-Motor yedek parçaları

-Şasi sistemi

-Cıvata ve pimler

-Rulmanlar

-Tırnak, Bıçak, Kazıcı ve Delici Uçlar

-Şanzıman ve dişli grubu

-Yürüyüş takımları

-Aktarma grubu

-Sızdırmazlık ekipmanları olarak sıralanabilmektedir.

Aracınıza uygun olan yedek parçanın orijinaline sahip olmanız son derece önemlidir. Bu konuda hassas davranmak ve de önem vermek araç ömrünüzü uzatabileceği gibi olası iş kazalarının önüne geçilmesine de yardımcı olacaktır.

Spare Parts Nasıl Satın Alınır?


Yedek parça satın alan kişiler kullanacakları amaç ve makine parçalarını bilmeli ve doğru parçaları seçmelidir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.