Çinko Stearat Kimyasalı ve Melos A.Ş.

Çinko Stearat Kimyasalı ve Melos A.Ş.

Çinko Stearat’ın Kullanıldığı Alanlar

Sektör içerisinde oldukça tecrübeli ve herkes tarafından tanınmış olan firmamızın ürünlerini tercih ederek ürün satışından sizlere olan ulaşım sürecine kadar kaliteli bir hizmet satın alabilirsiniz. Satış sonrası destek sağlayabilen sayılı firmalar arasında bulunmaktayız. adresini ziyaret ederek firmamızın internet sitesini gezebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çinko Stearat Ne İçin Kullanılır?

Çinko stearat yapışma önleyici maddelerin üretimi esnasında kullanılan bir metal sabunudur. Laboratuvar kimyasalları içerisinde bulunan ve kullanılan bir kimyasaldır. Aynı zamanda doldurucular ve dolgu maddelerinin de içerisinde bulunmaktadır. Oksitleyici ve indirgeyici ajanların arasında bulunan çinko stearat oldukça fazla sayıda endüstrinin ihtiyaç duyduğu bir kimyasal niteliği taşımaktadır. Boya sanayi ve kaplama katkıları içerisinde kullanılan çinko stearat su itici özelliği ve korozyon önleyici etki yaratması sebebi ile bu sektörler içerisinde yer bulabilmiştir. Aynı zaman da absorbe ediciler ve emiciler olarak da görev yapmaktadır. Viskozite ayarlayıcı ve yapı kimyasalları dışında kablo sanayi içerisinde de ihtiyaç duyulan çinko steratın en az kauçuk kadar fazla sektör içerisinde kullanıldığını söyleyebiliriz.


Su itici özelliği ile yapı kimyasalları içerisinde kullanılan çinko stearatı çimento harçlarının içerisinde rahatlıkla görebiliriz. Suyun bulunmasının istenilmediği tüm alanlar içerisinde çinko stearat kendine yer bulabilmektedir. Aynı zaman da boya sektöre içerisinde de kullanılan çinko stearat oldukça fazla sayıda sektöre ve endüstriye hitap etmektedir. Kauçuk sektörü içerisinde tozlama tozu olarak kullanılan çinko stearat oldukça faydalı bir kimyasaldır. Kauçuk sektörünün büyüklüğü nedeni ile çinko stearata da oldukça fazla sayıda talep oluşmaktadır. Kauçuk sektörü içerisinde olan uygulamaları için farklı tanecik boyutlarında üretilen çinko stearat çeşitleri bulunmaktadır.