İspanya Vize Masrafları

İspanya Vize Masrafları

İspanya vize alımı esnasında belirli masraflar çıkmaktadır. Buna genel olarak konsolosluk hizmet bedeli adı verilmektedir ve genel olarak neredeyse her ülkenin vize işlemleri esnasında bu hizmet bedeli talep edilmektedir. İspanya vize alımı esnasında söz konusu olan masrafların yapılan hizmetin hızına göre ve vizenin türüne göre değişkenlik göstermesi durumu ortaya çıkabilmektedir. Bu hizmet bedelinin ödenmesinin ardından ise ödemenin makbuzu alınmalı ve bu makbuz diğer başvuru belgeleri ile beraber ilgili birime iletilmesi gerekmektedir.

İspanya Vize Gerekli Belgelervize-2-li-8

İspanya vize alınması aşamasında İspanya’nın ilgili birimleri tarafından talep edilen ve buralara iletilmesi gereken birtakım belgeler bulunmaktadır. Bunların arasından en önemlileri pasaport, nüfuz cüzdanı, vize hizmet bedelinin makbuzu, gelir düzeyini gösterir belge gibi önemli birtakım belgelerin toparlanması gerekmektedir. İspanya vize alınması açısından öncelikli olarak İspanya’ya gitmeden belirli bir süre önce ülkemizdeki İspanya temsilciliklerinden vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Alınan randevu tarihine kadar söz konusu olan evrakların tamamlanmış olması gerekmektedir. Akabinde bu sürecin olumlu sonuçlanması da mümkün olabilmektedir.

İspanya Vize Türleri

Bir ülkeye giderken ne amaçla seyahat yapıldığı, pasaport türü, seyahatin süresi gibi durumlar alınacak olan vize türlerini oluşturmaktadır. Vize türleri arasında 90 günden az kalınacaksa kısa süreli, 90 günden fazla kalınacaksa uzun süreli ve sadece bu ülkeden geçilecekse transit vize türü yer almaktadır. İspanya vize alımı öncesinde hangi vize türünün alınması gerekiyorsa bu duruma göre vize başvurusunun yapılması büyük bir önem kazanmaktadır. Aksi durumda vize alım sürecinde aksaklıklar ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.