Oyuncak ile Çocukların Hayal Gücü

Oyuncak ile Çocukların Hayal Gücü

Oyuncaklar hem bebeklerin hem de çocukların hayatında önemli bir yere sahiptir, çocukların hayal gücünü geliştirebilmesi, neden sonuç ilişkisi kurması, sosyalleşmesi ve dünyayı anlamlandırması için oyuncaklara ihtiyacı vardır. Bebeklerin de dikkatlerini belirli bir alana toplamada, şekilleri incelemelerinde ve kaliteli vakit geçirmede en büyük yardımcısı olan oyuncaklar büyük küçük herkes tarafından seviliyor. Oyuncak alırken ebeveynler belirli noktalara parmak basıyor. Bunlardan ilki oyuncakların çocuğun yaşına uygun olması.

Küçük Parçalı Oyuncaklar Bebeklere Göre Değil

Bebekler, nesneleri anlamlandırmak için ağızlarına götürme eğilimindedir. Ellerindeki şeyin ne olduğunu anlamak, onu koklamak, tadına bakmak için bu eğilimi gösteren bebeklerin eline küçük parçalı bir oyuncak verdiğinizde direkt olarak ağzına götürmeye çalışacaktır. Bu da bebeğin oyuncağı yutmasına neden olabilir. Bu gibi problemlere maruz kalmamak için oyuncak seçimini çocuğunuzun yaşına uygun olarak yapmalısınız. Bebekler için öncelikle çok fazla göz yormayan ve dikkatlerini dağıtmayacak seçenekleri tercih etmelisiniz. Bunun için çıngıraklar, pelüş oyuncaklar ve görsel olarak net ve büyük olan ürünler elverişli olacaktır.

3 Yaş Üzeri Çocuklarda Oyuncak Seçimi

3 yaş ve üzeri çocuklarda daha çok hayal güçlerini, el becerilerini ve motor becerilerini geliştirecek oyuncaklara yönelmek önemlidir. Boyama kitapları, legolar, zeka geliştirici kartlar ve çok daha fazlası ile çocuğunuzun kaliteli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Tüm bu ürünlere ulaşmak için tercihinizi online mağazalardan yana kullanabilirsiniz. Kaliteyi uygun fiyata almanıza olanak sağlayan internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazalarda istediğiniz ürüne tek tıkla sahip olup kapınıza kadar kargo edilmesini sağlayabilirsiniz. Son derece avantajlı olan oyuncak seçenekleri arasında yetişkinlerin kullandığı araçların minyatür halleri de bulunur. Mutfak gereçleri, ütü masası, alışveriş sepeti gibi oyuncaklarla küçükler de sorumluluk almayı öğrenir.