Satılık Kule Vinç Modelleri

Satılık Kule Vinç Modelleri

İnşaat sektörünün en önemli makinelerinden birisi olan, demir bir kuleye benzeyen kule vinç, inşaat projelerinin kısa sürede bitirilmesini sağlıyor. Son yılların gözde yatırım araçları arasında da kendisine yer bulan kule vinçler özelliklerine göre 110 bin Euro’ya kadar müşteri bulabiliyor. Satılık vinçler ve özellikleri hakkında bilgi almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Kule Vinç Nedir?

Kule vinç bir yük taşıma makinesidir. Sabit veya hareketli bir taşıyıcısı bulunan vincin ucunda ağır yükleri taşımaya yarayan taşıma kolu vardır. Bu taşıma kolu dikey veya yatay yük taşımaya yarar. Yüklerin kısa sürede taşınmasını sağlayan bu makine 25-40 işçinin yapmış olduğu işi yapabilir. Bu nedenle projelerin hayata geçirilmesinde zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlar. Sahip olduğu bütün bu özellikler satılık vinçler ile kiralık vinçlere olan ilginin artmasına neden oluyor. Günümüzde pek çok inşaat firması kule vinç satın alarak işlerinde süreklilik kazanma yolunu seçiyor. Yine pek çok yatırımcı da aylık düzenli kira geliri getirmesi nedeniyle kule vinç satın alarak kiralama yolunu tercih ediyor.

Kule Vinç Özellikleri ve Fiyatları

Kule vinçlerin en önemli özelliği yükseklikleridir. Bazı modeller 11 metre yüksekliğe sahipken bazıları 42, 50, 52, 54 hatta 200 metre yüksekliğe çıkabiliyor. Bom genişliği bazı modellerde 50 metre iken bazı modellerde 55, 60, 75 metre olabiliyor. Vinç modelleri arasındaki farklardan birisi de yük taşıma kapasitesi. Bazı modeller 1,5 ton yük taşırken bazı modeller 10 tona kadar yük taşıma özelliğine sahip. Tüm bu özellikler satılık ve kiralık vinçlerin fiyatlarına etki ediyor. 29 bin Euro’ya satılan vinçler varken bunun yanında 110 bin Euro’ya kadar satılan modellerde bulunuyor. Kiralık ve satılık vinç fiyatları hakkında internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalardan detaylı bilgi alabilirsiniz.