Tortu Ayırıcı

Tortu Ayırıcı

Tortu Ayırıcının Yararları

Sistemdeki akışkanda bulunan istenmeyen yabancı maddeleri ayırmak için kullanılan tesisat ekipmanına tortu ayırıcı adı verilir. Tesisatın işlemesi esnasında akışkan sıvı ile birlikte tortu, kir gibi yabancı maddeler kazanın en önemli yerlerine kadar girebilme özelliğine sahiptir. Sisteminize eklediğiniz tortu ayırıcı ile bu sorunun yol açacağı problemlerin önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Tortu ayırıcılar hakkında daha fazla bilgi ve detay için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizi https://www.vefaheat.com/separatorler/paket-hava-tortu-ayirici/ ziyaret ederek ürünleri yakından inceleyebilirsiniz. Sistemin ömrünü uzatabileceğiniz gibi tamirat ve yenileme masraflarını da engelleyebilirsiniz. Ayrıca sisteme sık sık bakım yaptırmanız gerekmeyecektir.

Tortu Ayırıcının Özellikleri

Tortu ayırıcı kullanmanın yararları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Sistemlerde yerden ve hacimden tasarruf sağlar.
  • Hava ayırıcı ve tortu ayırıcını tek sistemde birleştirdiğinizde maliyeti azaltmaktadır.
  • Hava atıcı sayesinde hava kabarcıklarını sistemden uzaklaştırır. Alt kısmındaki bağlantı sayesinde tortu ve pislik tahliye edilir.
  • Tortu ayırıcılar paslanmaz ayırıcı kademeler akışın bozulmasına yol açmadan ayırma işlemini yapar.

Tortu ayırıcı kesinlikle metal malzemeden üretilmiş olmamalıdır. Kalitesiz ve basit malzemelerin kendisi bir pas ve kir kaynağı olduğundan tesisatınıza daha fazla zarar vermektedir. Üretildiği malzemeler galvaniz, fosfat vb. malzemelerden kaplanmış olması gerekmektedir. Metalin dayanımı güçlendirilmiş olması da önemlidir. Dolayısıyla tortu ayırıcının üretildiği malzemenin çok kaliteli ve doğru malzemeler olmalıdır. Tortu ayırıcıların bakımı da tesisatların bakımı kadar önemlidir. Klasik tipteki tortu ayırıcıların bakımı zor olduğundan bakım yapılması çok tercih edilmeyebilir. Ancak bu durum tortu ayırıcının doğru ve düzgün çalışmasının önüne geçer. Çünkü görevini gerektiği gibi yerine getiremez. Dolayısıyla da bu durum tesisatınız da sorun ve arızalara yol açacaktır. Bu da size maliyet ve masraf olarak geri dönecektir.