Lazer Kesim Nedir?

Lazer Kesim Nedir?

Lazer kesim, malzemeleri dilimlemek için lazer kullanan bir teknolojidir ve genellikle de endüstriyel üretim uygulamaları için kullanılırken, okullar, küçük işletmeler ve hobiler tarafından da kullanılmaya başlanmaktadır. Lazer kesim, yüksek güçlü bir lazerin çıkışını en yaygın olarak optiklerle yönlendirerek çalışır. Lazer optik ve CNC (bilgisayar sayısal kontrolü) üretilen materyali veya lazer ışınını yönlendirmek için kullanılır.

CNC Lazeri Kullanmak

Lazer CNC kesici aynalar ve lensler de monte edilir ve hizalanır. Bundan sonra, tüm malzeme türlerinde farklı renkler yaratabilirsiniz. Darbeli lazerler, özellikle delici lazer kesim işlemlerinde veya çok az kesme hızı gerektiğinde çok etkili olan büyük bir faktördür. Lazer kesici teknolojisi daha hassastır ve metal sacları kesmek için plazma kesiminden daha az enerji tüketir. Ancak makinenin bakımı çok gereklidir. Çok dikkatli davranmalıdır. CNC lazer kesici kullanarak farklı ahşap çerçeveler tasarlayabiliriz ve bu yeni teknolojiyi faydalı bir şekilde ele almamız için sınırsız fırsatlar vardır.

Lazer CNC’nin Faydaları

Şirketin verimliliğini yüzde yüz artırır. Daha az zamanda, az miktarda erkek gücü ile daha fazla sonuç verir. CNC lazer çok uygun fiyatlı ve kullanışlıdır. Bu makine yüksek bir işleme hızına sahiptir. Malzemeyi aynı makine ile kesebilir ve gravürleyebilirsiniz. İnsan hayatını kolaylaştırır. İşçinin, makine aletleri ile doğrudan teması yoktur; makine işletim sistemi üzerinden ve sadece tek bir düğmeye basılarak kontrol edilebilir.